Led
5
2009

Ajtík s lopatou

To byl zase jednou vejkend. Sněhu jako (noo natento…) …nasněžíno a kdo v tom bude chodit že?? V této fázi do boje nastupuje vchodová omladina. Však sdružení vchodové omladiny čítá celé dva členy – mě a souseda z přízemí (ne, že bych ho nechtěl jmenovat, ale co když to taky bude číst?). Inu víte, jak to běží…

Nyní nadchází zlomový moment. Zapadaný auto. Co se dá dělat – dvojitá práce. Aspoň zase zasvinim čerstvě protáhlou silnici. Tak sem šel. Vzal si smetáček, oteplováky (ty sice nebylo třeba, ale kdo si chce zasvinit tepláky), rukavice, bundu a boty (oteplováky bez pantoflí…tssss). Erární lopata nachází se přímo pod schody v přízemí. Pro ty, kteří nepochopili, že jsem panelákový dítě, tak jim to teď řikám – to jen tak mimochodem pro víc slov ve článku. Ale ono co se děje?? Erární lopata v čudu. Ještěže máme v autě takovou malou lopatičku sotva na bábovičky. Však když vylezu ze vchodu – co tam nevidim?? Soused s erární lopatou dělá lajničku na průlez bokem. Lopata mu byla odcizena a on šel domů.

Fáze příprav je u konce a teď sem se do toho pustil. Kdo mě znáte, tak už od prvního pohledu vychrtlík s lopatou skoro větší a těžší než je on sám (i když byla plastová). Tak a začal sem hrabat výjezd od auta. Trvalo to ani ne pět minut naházet ten kvádr o rozměrech podstavy dva krát jeden metr a výškou třicet centimetrů. silnice byla holt bohatší o šest set decimetrů krychlových sněhu. Pak sem si vzpomněl, že mám taky oklepat auto – já pako sem to měl udělat před tim než sem začal dělat tu cestu. Mno tak sem oklepal a odhrabával znova.

Cestou domů (už splavenej jak saharskej ohař) sem ještě protáh tu myší díru na pořádnou dvouproudovku a šel sem do vchodu vrátit erární lopat (ano opravdu sem chtěl pravit lopat. Nyní plánuju rozjet pořádnej kšeft – profesionální odhrnovač sněhu na parkovištích a před vchody. Bych si moh pořádně zarobit. Během toho bych určitě vymyslel a naprogramoval do tý lopaty nějakej urychlovač a samohrabač a to by byla teprv výhra.

Proto vyhlašuji soutěž o nejlepší slogan pro odhrabávací službu. Výsledky sloganů pište do komentářů. Vybraní jedinci poté budou oceněni.

Related Posts

About the Author: Ondřej Bejbl

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz