Zář
27
2010

Jdu deštěm sám

Jdu deštěm sám, jen já a můj deštník. Přemítáme o věcech, na které obvykle nemyslíme. Jak je život vlastně zbytečný; člověk zemře a kolem něj je dalších několik miliard, tak proč zde žít? Pomíjivost životabytí je věčná. Nač žít? Pro co žít? Pro úspěch, který stejně končí smrtí? K čemu jsou drahé automobily, vily, nejvyšší budovy světa? Nač po sobě nechávat tyhle epické stavby, když stejně spadnou a upadnou v zapomnění stejně jako jejich autoři? Proč se snažit konat jen dobro, když sedm z osmi lidí sou stejně parchanti? Pomalu mi vlhnou boty, cítím jak se kapky deště vsakují do mých ponožek. Já však jdu stále dál, pokračuji ve své pouti domů.

K čemu, ptám se. K čemu? Vždyť je to pořád to stejný. Půl života se učit, pak se dřít, aby člověk uživil rodinu a pak zemřít. Proč? Proč? Nač? K čemu? Můj svět je poněkud divný, já to vím, jen stále nechápu účel tohoto bytí? Žít pro svou jedinou lásku? Žít a pro ni a pro nic jiného? A netrápit se tím, co je? Nevnímat proud věcí a jen mezi nimi proplouvat a žal vylévat si na jejím rameni?

Či raději skončit to životní trápení hned před zrodem a přát si, aby se člověk nikdy na tento svět nedostal? Pomalu docházím ke vchodu. Nohy po kolena mokré. Zima prochází celým mým tělem a já si jen přeju konec …

About the Author: Ondřej Bejbl

1 Comment + Add Comment

  • Milý seržante.
    Uvažovat o konce má význam toliko tehdy, jsou li na obzoru nějaké začátky. A že jich tam je. Měj se. Havlajs.

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz