Led
24
2010

Počítá

..řeší počty na úrovni deváté třídy ZDŠ … aspoň, že mu má kdo pomoct :-) …. to je pro dnešek vše :-)

// 18:57 úprava

Článek se mi zdá natolik krátký, že jsem se rozhodl ho rožšířit. Vrátil jsem se tedy do svých mladých let a počítal s různými typy mocnin. Zuzka si přinesla totiž asi 6 listů s různými typy těchto úloh. První věc, která mne zarazila byla následující: nejmenovaná profesorka a zástupkyně ředitele v jednom (překvapivě vyučující matematiku na našem Gymnáziu F. X. Šaldy) svým studentům v kvintě zakazuje krácení ve zlomcích jak u exponentů, tak u normálních. To mě přívádí k bodu dva: Ona také (teď soudím podle Zuzky) zatím své holoubky (nyní jistě uhodnete i třídu) nenaučila psát mocniny do zlomků, což ulehčí asi o milion hodin počítání času.

Ve výsledku jsme však všechno ale zvládli (až na jeden příklad, který spolu zajdeme prokonzultovat)  a odnesli si plno zážitků z počítání – sčítání písmenek a,b,x a y, používání odmocnin z prvočísel, také usměrňování zlomků s odmocninou ve jmenovateli ba dokonce i absolutní hodnotu mnohočlenu pod odmocninou. Bylo to prostě fajne :-) :love:

About the Author: Ondřej Bejbl

2 komentáře + Add Comment

  • Aha, takže klasika: „Myslíš na to co já?“ – „A kolik ti to vyšlo?“ :)

  • Právěže klasika opravdu ne. Fakticky sme to počítali :-D

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz