Říj
30
2008

podzim

Je tady po dlouhý době zase podzim. Listí na stromech zlátne, červená a potom polehounku (když zrovna neprší) se snáší na zem, kde se na něm vyseká nějaký trdlo v autě, když si myslí, že mu to přeci nemůže uklouznout. Mění se počasí. Slunko je tu tam a když je na obloze vidět, tak sem zrovna ve škole nebo nemůžu ven. Místo toho jsou na nebi veliké chuchvalce mraků a někdy není k rozrznání mrak od oblohy. Ptáci již dávno odlétli stanovat někam do Connect.pngAfriky a nechali tady nás lidi samotný.

V tomhle ročním období na mě doléhá spousta věcí. Třeba to, že už od svýho narození sem nepotkal žádnou životní partnerku. Někoho, komu bych se moh pravidelně svěřovat, chodit s ní ven na procházky, trávil s ní víc času než trávim u počítače. Tím, jak se dny krátí, tak i má nálada opět padá až pod bod mrazu a opět se přeměňuju v dokonalýho mrzouta se spoustou komplexů směřujících k neustálý sebekritice a připomínání si, jakej sem vlstně looser.

Jak postupně pustnou stromy, tak pustne i moje duše. Čim víc na ně doléhá chlad a pouští své listí, tim víc vypadají jakoby byly nakažený nějakym morem nebo nemocí. Pár jich zimu nevydrží – byla silnější než oni sami. Jejich stromová duše je ta tam a už se nikdy na svět nepodívá. A pro ty zbylý nastává doba temna – test výdrže. A když se na jaře probuděj, tak maj děsnou radost a začnou kvýst a po sadech se to hemží růžovou, bílou žlutou a dalšíma pestrejma barvama. Začne volání přírody a všechny zvířátka se začnou pářit – lidi se sice pářej pořád, ale tohle období má na mě taky velkej dopad, protože není jara, kdy bych nebyl sám…

A jak první sněhový vločky ožijou a začnou pokrývat všechen povrch krásnou bílou barvu, tak zase má duše procitne a bude plná radosti a stest bude tu tam. A na to se všichni těšíte ne?

Related Posts

About the Author: Ondřej Bejbl

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz