Zář
20
2012

Studentský život na rok pozastaven

Tak a je to tady!
Po 16 letech tvrdé dřiny za školními lavicemi (inu, v mém případě říkat tvrdá a ještě k tomu dřina není moc vhodné slovní spojení) se na rok stěhuji za pracovní stůl do jabloneckého Pregisu. O tom se však v tomto článku bavit nechci.

Když to vezmu kolem a kolem, tak jsem si do školy v posledních letech chodil, kdy sem chtěl a na dobu, co mě to tam bavilo (uznáte, že doba v lavicích byla prakticky minimální asi jako váha Haliny Pawlowské, která po všem tom hubnutí v reklamách a televizních pořádech váží zhruba tak 1-2 fotony). Teď, chudáček opička, vstávám pravidelně ve stejnou dobu a v práci sem stejně dlouho. Musel jsem se holt kousnout a překonat to, že už se nemůžu flákat, kdy se mi zachce. Zase na druhou stranu po mě ve škole chtěli pořád nějaký úkoly a semestrální práce a prezentace o ničem, u kterých jsem strávil spoustu bezesných odpolední a prokafčákovaných nocí. A Teď nic. Přijdu domů a mám volno. Dělám si, co uznám za vhodné a vím, že povinnosti mi skončily odchodem z práce. Proto beru přechod ze školy na praxi v tomto pozitivně. Odpoledne bez závazků je super :-)

Aby se neřeklo, tak ono i to chození do práce má negativní dopad. V mém okolí je spousta studujících vysokoškoláků, kteří si, jak už bylo řečeno výše, chodí do školy jak se jim zlíbí. A neběžte s nima v tejdnu na pivo, že jo. Nejen, že musím hlídat konzumaci alkoholu, abych byl ráno schopen uvažovat alespoň o základních věcech jako je mé jméno, že se mám jít vyprázdnit a taky, že se mám obléct a jet do práce. Nehledě na tom, že taky musim dorazit včas domů, abych se ráno vůbec vzbudil a nebyl úplně unavenej.
To za dob studií bylo úplně jedno. Když sem se zlil, tak sem prostě do školy nešel a nikdo se kvůli tomu na mě nehněval. No a když to večer přetáhnu a dorazim dýl, tak mi je volný odpoledne úplně k ničemu, protože ho celý prochrápu.

Po pár měsících sem dospěl k názoru, že práce je pro abstinenty, kteří chodí brzo spát. Ale jak si na večerní párty vydělat? Jako student asi těžko, takže mi stejně nezbejvá nic jinýho než do tý práce chodit a na rok se stát abstinentem. Proto se milerád omezím na těch 14 piv týdně :-D

About the Author: Ondřej Bejbl

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz