Čvn
2
2010

Vysněná přítelkyně po třech letech

Stručný úvod

Vážení čtenáři. Právě se Vám na monitory zobrazí jeden z mých nejkurióznějších článků. V kvintě jsme byli donuceni psát slohovou práci o svém vysněném budoucím protějšku. Víte, jak to chodí. V té době jsme stále říkali pravdu, nic jiného než pravdu a pouze pravdu. A proto mě napadlo, co udělat takové menší porovnání? S chutí jsem se do toho vrhnul a výsledek uvidíte níže. U originálu z kvinty budou v závorce kurzívou uvedeny mé poznámky. V druhé části napíšu sloh na stejné téma (jelikož již přítelkyni mám, bude tato část daleko podrobnější).

Přítelkyně 2007

Asi jako každý chlapec v mém věku si i já představuji svoji budoucí partnerku. Neříkám, že na zevnějšku nezáleží, ale zase na druhou stranu se budete se svou milovanou vídat den co den a hloupá by být opravdu neměla (první životní moudro, jak typické).

Postavu by určitě měla mít sportovní, ale určitě vím, že nechci trávit čas s vychrtlou anorektičkou, která si myslí, že je tlustá a denně si dá maximálně 2 jogurty (anorektička by se na ten jogurt jenom podívala a pak šla ihned zvracet). Ani nechci ženu s partiemi jako Pamela Anderson a podobných typů žen. Prostě normálně vypadající slečna, která se v těch tuctech extravagantně oblékaných žen ztratí. Na barvě vlasů a očí mi až tolik nezáleží, hlavně ať má vše na správném místě (tipuju to na správný počet chapadel, dvě nosní dírky a mozek v dutině lebeční).

Vzdělání by měla mít alespoň stejné jako já, abychom si také o něčem mohli popovídat a ne na sebe jen tak hloupě civět a bavit se jen o věcech primitivních jako jak se dnes měla atd. Mezi její záliby by měl určitě patřit sport – opět nechci nějakou vrcholovou sportovkyni, která nemá čas na rodinu. Také nesmí mít na svém žebříčku hodnot na prvním místě několikahodinové nakupování. Měla by být upřímná a všechny problémy si se mnou vyříkat na rovinu a nečekat až se to jednoho dne dozvím z nějaké obsílky (jo obsílky? Už i na rozvod jsem myslel. Hmm, zajímavě poučné). Určitě by neměla mít odpor k dětem, a když už by chtěla rodinu, tak kompletní alespoň tříčlennou (ona já a pes?).

To je asi vše, co se mé představy o budoucí partnerce týče. Je to pouze ideální případ a v realitě to určitě dopadne jinak. Každý má přeci své klady a více či méně záporů.

Přítelkyně 2010

Dlouhou dobu jsem hledal ideál své vysněné přítelknyně. Roky plynuly a žádná dívka mých snů se nikde neobjevila. Až po devatenáctileté strasti se objevila ta pravá. A náhoda (či osud) tomu dopomohla. Na mé bohužel již bývalé škole se pravidelně každoročně koná takové krátké ohlédnutí za předchozím školním rokem. Samozřejmě já strašný lajdák jsem byl nominován na zdokumentování tohoto slevného momentu. Devadesát let výročí je prostě všude, dokonce i na té pamětní medaili, kterou jsem dostal na radnici k maturitnímu vysvědčení. Ano na té akci jsem ji poznal.

Dlouhé blond vlasy, akorát tak vysoká, a ten nejkrásnější úsměv, co jsem kdy viděl. Ihned ve mne něco přeskočilo. Můj chabý rozum však pravil „Ona je pro tebe nedosažitelná“. Spletl se. O několik týdnů později jsem byl do ní tak zamilován, že nevěděl jsem co dělat. (další část byla vynechána z důvodu zachování alespoň minimálního soukromí)

Svou postavou zhruba metr šedesát vysokou, štíhlou, dokáže ohromit snad každého. Zlatavé vlasy připomínají ty nejjasnější sluneční paprsky procházejícími snad všemi kouty světa. Oči, ty nádherné modré oči zářící jako tisíc večernic do hloubi vesmíru. Jednou se do nich podíváte a přejete si zastavit čas, abyste do nich mohli koukat věčně; tolik upřímnosti, naděje, lásky k lidem, naděje v lepší zítřky. Její dokonale tvarované rudé rty pohlcující všechno zbytečné, usmívající se ve chvílích, kdy je člověku těžko a vytahující ho ze splínů, nevyřčená slova dávných proroků. Stačí jeden pohled na tuto rajskou zahradu a zjistíte, že jste vlastně na tomto světě naprosto zbyteční pokud Vaše srdce nebije právě pro ni.

Rozhovor s ní je jako ležet na noční louce a pozorovat hvězdy. Vše jde tak lehce a její sametový hlas rozezvučí i kamenná srdce lidí, kteří ho již dávno zazdili do témné kobky. Když mluví nevnímáte proud slov, ale libozvučnou píseň procházející skrze její dokonalá ústa. Pokud není ve Vaší blízkosti, svět Vám přijde naprosto nudný, bez barev, bez života. Pro ostatní by se sama nejraději rozdala, že by z ní nezbyla ani kapka potu. Oplývá nezměrnou inteligencí, naprosto dokonalým uvažováním a nekonečnou láskou.

Bez ní se svět člověku rozplyne během několika krátkých sekund, bez ní nemá cenu dýchat, bez ní nemá cenu se druhého rána budit. Bez ní nemá cenu žít …

About the Author: Ondřej Bejbl

1 Comment + Add Comment

  • Pěkně ty :D:D hlavně ty komentáře v tom roce 2007

Leave a comment

:D :) ^_^ :( :o 8) ;-( :lol: xD :wink: :evil: :p :whistle: :woot: :sleep: =] :sick: :straight: :ninja: :love: :kiss: :angel: :bandit: :alien:

Kontakt

ICQ: 196-818-867
e-mail: info@i-efg.cz
facebook: http://facebook.com/EFGcz